Zahájení sezóny 2019/2020

09.10.2019

Závody Jihomoravského lyžařského poháru 2019/2020

Kromě závodů Pohárů Vysočiny jsme se také zúčastnili závodů započítávaných do Jihomoravského poháru, který pořádal LO Ski Klub Olešnice dne 12.10.2019 a kde v ženách Sabča Eliášová získala zlato, v mužích Radim Eliáš skončil na 5. místě a Tom Potštejnský na 10. místě.

V následujícím závodě 20.10.2019, který pořádal TJ Sokol Předklášteří skončila v ženách Sabča Eliášová na 4. místě, v mužích Radim Eliáš také na 4. místě a Tom Potštejnský na 5. místě. Těmito závody přípravné závody před zimní části skončili.

Jako každý rok se naši závodníci závodili v podzimní části seriálu LPV a APV. Postupně jsme se zúčastnili všech pěti závodů (2 běhů a 3 suchých slalomů) a sbírali potřebné body do zimní části této série.

Prvními byly 14. 9. náročné dvojzávody v Kožichovicích u Třebíče, a to z důvodu, že se zde běžel jak suchý slalom, tak Běh Matyáše Žďárského. Zde se nejlépe umístila Áďa Říhová, která skončila v běhu na třetím místě. Ve slalomu se nejlépe umístil Zdenda Krček, a to na 4. místě.

Přípravka: Eliška Krčková - 10. a 12. místo

Mladší žáci: Zdeněk Krček - 4. a 5. místo

Ženy: Áďa Říhová - 6. a 3. místo

Muži: Radim Eliáš - 5. a 6. místo


Dalším závodem byl suchý slalom v Hlinsku na sjezdovce dne 22. 9.. Zde byla naše největší účast a to celkem 8 závodníků. Nejvíce se zde zadařilo Petrovi Stolínovi a Kateřině Hájková, kteří se každý ve své kategorii umístili na  skvělém 1. místě. Také na krásném 3. místě se umístil mladší žák Zdenda Krček.

Přípravka: Eliška Krčková - 10. místo

Mladší žáci: Zdeněk Krček - 3. místo

Ženy: Kateřina Hájková - 1. místo

Sabina Eliášová - 5. místo

Zdenča Hicklová ml. - 7 místo

Zdena Hicklová st. - 8. místo

Muži: Petr Stolín - 1. místo

Radim Eliáš - 4. místo


5.10. jsme se zúčastnili běhu v Pelhřimově, který se již tradičně koná v parku okolo místního domova důchodců. I zde se podařilo umístit na stupních vítězů v ženách Kateřině Hájkové na druhém místě.

Ženy: Kateřina Hájková - 2. místo

Sabina Eliášová - 4. místo

Zdenča Hicklová ml. - 8. místo

Muži: Petr Stolín - 4. místo

Radim Eliáš - 5. místo

Tomáš Potštejnský - 8. místo


6.10. jsme se zúčastnili posledních podzimních závodů na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí. Zde se bohužel nikomu z nás nepodařilo probojovat na stupně vítězů. Nejlépe skončil Zdenda Krček, který po prvním kole sice figuroval na krásném třetím místě, ale bohužel v druhém kole spadl na čtvrté místo.

Přípravka: Eliška Krčková - 7. místo

Mladší žákyně: Denča Dvořáková - 8. místo

Mladší žáci: Zdeněk Krček - 4. místo 

Starší žáci: Dominik Navrátil - 5. místo 

Ženy: Zdenča Hicklová ml. - 5 místo 

Zdena Hicklová st. - 7. místo

Muži: Milan Hickl - 5. místo

Radim Eliáš - 6. místo

Tímto bychom chtěli všem pogratulovat a těšíme se na první sníh!