VZ na Pekláku

14.02.2022

V pondělí 14.2.2022 SKI TEAM Česká Třebová, z.s. ve spolupráci se SKI AREÁLEM Peklák uspořádali veřejný závod v obřím slalomu pro veřejnost z České Třebové a širokého okolí. V letošním roce, stejně jako v letech minulých, nám příroda příliš nepřála, v týdnu před samotným závodem bylo velké teplo a dokonce i pršelo. Přes sobotu se ale podařilo Peklák Teamu připravit až neuvěřitelným způsobem svah tak, aby byl způsobilý nejen na běžné lyžování, ale i na veřejný závod. Jenom díky tomu se mohl závod uskutečnit. Zaslouží si za to poděkování od všech účastníků závodu, stejně tak i všichni členové SKI TEAMU, kteří se podíleli na uspořádání závodu a poděkování patří také sponzorům, kteří věnovali některé z cen.

Trať obřího slalomu byla postavena 16-ti brankami a po celou dobu technická četa dohlížela na to, aby trať byla ve skvělém stavu. Závodu se zúčastnilo 40 závodníků, všichni soutěžili dle rozpisu ve dvoukolovém obřím slalomu při teplotě těsně nad 0° C a na tvrdé zamrzlé sněhové podložce. Druhé kolo nebylo potřeba přestavovat a po stažení vyhrnutého sněhu technickou četou se rychle odjelo druhé kolo. Při odevzdávání startovného čísla dostali ti nejmladší drobné sladkosti a vzápětí následovalo vyhlášení výsledku. Na prvních třech místech všichni dostali medaile, diplom a věcné dary. U nejmladší kategorie bylo vyhlášeno 6 závodníků a mezi nimi i nejmladší účastník závodu, který dostal i pamětní pohárek.