Ukončení sezony 2022/2023

19.06.2023

V sobotu 27.5.2023 se uskutečnilo tradiční rozloučení se sezónou 2022/2023 opět u Říhových na chatě a bylo spojeno i s členskou schůzi spolku. Přítomní byli seznámeni s výsledky jednotlivých závodníků na závodech LPV, APV, POH, Českého poháru Masters a s celkovými výsledky těchto seriálů, s uspořádáním VZ O Cenu Bukové hory v Čenkovicích. Členové konstatovali, že v závodní činnosti a pořádání závodů (POH Čenkovice a VZ v České Třebové, nebo v´ Čenkovicích) je třeba v i následujících letech pokračovat.

Nejcennější výsledky :

  • V seriálu závodů Poháru Vysočiny 2022 (APV, LPV), v kategorii mladších žákyň Klárka Luxová obsadila skvělé 2. místo, v dospělých ženách Zdenča Vodáková 1. místo a Zdena Hicklová 2. místo, v mužích Milan Hickl 1. místo. Další dobrá umístění v kategorii starší žáci Kája Foff 9. místo, juniorka Denisa Dvořáková 9. místo , mladší žákyně Aďa Pirklová 10. místo. Vítězové seriálu se stávají současně i přeborníky kraje Vysočina.
  • V seriálu závodů Poháru Orlických hor v kategorii mladších žákyň Eliška Krčková obsadila výborné 8. místo. 
  • V kategorii Masters získal Olda Dostál na MČR 1. místo v obřím slalomu a obhájil loňské 1. místo v Českém poháru Masters, Zdena Hicklová obsadila 2.místo na MČR v obřím slalomu a v celkovém hodnocení Českého poháru Masters obsadila 3. místo.

Členové spolku byli seznámeni s finanční podporou spolku a s tím, že spolek má ke dni 27.5.2023 54 členů, z toho 30 členů závodí, nebo se připravují na závodění v alpských disciplínách. Na výsledcích se významnou měrou podílejí ti, kteří nás podporují a sponzorují. Jde především o Horský rezort Buková hora, SKIAREÁL Peklák, MěÚ Česká Třebová, KÚ Pardubického kraje, NSA, KV Svazu lyžařů Pa kraje.