Ukončení sezóny 2020/2021

25.03.2021

Plánované zahájení sezóny 2020/2021, které mělo být spojeno s členskou schůzi se neuskutečnilo v důsledku vládních opatření spojených s pandemií Covid - 19. Uskutečnili se pouze 4 přípravné závody (3 slalomy na suchu a přespolní běh). Sezóna ještě ani pořádně nezačala a již v podzimní části, kdy měl být uskutečněn přespolní běh v Pelhřimově a suchý slalom ve Velkém Meziříčí, byl vyhlášen v ČR stav nouze a závody se nekonaly. Byly zrušeny z důvodu pandemie Covid - 19. Ze stejného důvodu na jaře neuskutečněné slavnostní vyhlášení Pohárů Vysočiny, které se mělo konat při závodech ve Velkém Meziříčí, se opět nemohlo uskutečnit a bylo odloženo na neurčito.

Samotná lyžařská sezóna skončila dříve než začala, od 27.12.2020 byl zakázán vládními opatřeními provoz lanových drah a vleků pro potřeby lyžařů a následně byly závody vedením SLČR a vládními opatřeními u amatérských sportovců zakázány. Tréninky se také nedaly pořádat, bylo zakázáno provozovat lanové dráhy a vleky, tělocvična byla protiepidemickými opatřeními také uzavřena. Je otázka, jak se na členské základně, především u dětí a mládeže, tedy těch, kteří by měli v budoucnosti za SKI TEAM závodit, tato situace podepíše.

V této sezóně napadlo velké množství přírodního sněhu, naposledy ho bylo tolik asi v roce 2005. V České Třebové by se dalo lyžovat do konce března a to se posledního 1,5 měsíce svah nedosněžoval. Každý využíval zimu a sníh podle svých možnosti. Někdo využíval skialpy, někdo běžky, někdo, aby se svezl na sjezdovce, chodil pěšky, jiní využívali brusle. Takovou zimu už asi dlouho nezažijeme a pro nás sjezdaře a trenéry je to nesmírná škoda.