SSM Kouty nad Desnou

18.04.2022

V pátek 1.4.2022 začalo finále Skiserie Masters a Višegrád Cupu na sjezdovkách v Koutech nad Desnou dvoukolovým slalomem. Startovalo se po prohlídce tratě v 16,00 hod. Závodů se zúčastnila Zdena Hicklová st. a třetím místem ve své kategorii žen získala bronzovou medaili, Olda Dostál ve své kategorii mezi muži získal zlatou medaili.

V sobotu 2.4.2022 finále pokračovalo brzy ráno po prohlídce tratě závodem v Super G na dlouhé trati s časy delšími než minuta. Závod byl odstartován v 8,00 hod. a předpokládané ukončení závodu se protáhlo z důvodů přerušení závodu v důsledku dvou zranění, při nichž musela zasahovat Horská služba. Trať byla náročná a rychlá, obzvláště na cílovém svahu. Jak Zdena, tak Olda získali za druhá místa stříbrné medaile. Původně plánovaný start dvoukolového obřího slalomu musel být posunut o třičtvrtě hodiny na 12,15 hod. Zdena si vyjela stříbrnou a Olda zlatou medaili. Závody se uskutečnily za silného větru, s teplotou hluboko pod bodem mrazu a za sněžení. Rozhodně to vypadalo jako by byl konec ledna a ne začínající jaro.

Tato umístění měla vliv i na celkové pořadí nejen ve Skiserii Masters, ale také ve Višegrád Cupu.. Vítězem Skiserie Masters ve své kategorii žen se stala Zdena Hicklová st. a získala skleněný pohár, za stejné umístění ve své kategorii mezi muži Olda Dostál získal stejný pohár. Navíc oba dva se umístili na 3. místě Višegrád Cupu a obdrželi další poháry za tato umístění.

Těmito závody skončila sezóna 2021/2022 pro všechny členy SKI TEAMU Česká Třebová.