POH Červená Voda

08.01.2024

Zahajovací závod seriálu Poháru Orlických hor.

V neděli 7.1.2024 se uskutečnil zahajovací závod 18. ročníku seriálu Poháru Orlických hor na Mlýnické sjezdovce na Bukové hoře. Pořadatelem byl Horský rezort Buková Hora ve spolupráci se SKI TEAMEM Česká Třebová a SKI TEAMEM Buková hora. V sobotu 6.1.2024 byl naplánován společný trénink pro všechny závodníky přihlášených spolků. Na nedělní závod se přihlásilo rekordních více než 230 závodníků, protože vzhledem k předešlé oblevě to byl jeden z prvních závodů, který bylo možné uspořádat. Na startu se sešli v kategoriích od přípravky do starších žáků závodníci ze všech krajů republiky, s výjimkou Ústeckého, Karlovarského, Jihočeského a Plzeňského kraje. Mimo jiné se zúčastnili také závodníci z Polska, nejvíce z klubu v Czarne Góře. Stavbu tratě obřího slalomu měl po oba dva dny na starosti Jan Beránek ze SKI TEAMU Buková hora s vedoucím technické čety SKI TEAMU Česká Třebová Milanem Hicklem. Brankové rozhodčí, sběr čísel a startéry ze SKI TEAMU Česká Třebová měl na starosti vedoucí rozhodčích Ing. Jiří Zapletal a o děti z našeho SKI TEAMU, kromě dalších organizačních věcí, se na startu starala trenérka Zdena Hicklová. Ředitelem závodu byl z třebovského SKI TEAMU Olda Dostál, který musel průběh, jak tréninku, tak i závodu, organizačně zvládnout.

Udržet trať regulérní a sjízdnou při takovém množství závodníků není jednouché, ale vše se povedlo na jedničku a bez problémů. Po vyhlášení výsledků to ocenili nejen někteří trenéři, ale především přítomný zakladatel seriálu závodů Poháru Orlických hor Ing. Václav Brynda a předseda alpského lyžování při Krajském svazu lyžování Václav Kánský. Ohodnotili naši činnost jako činnost sehraného kolektivu, přestože většina z nás s pořádáním závodů s takovým počtem závodníků nemá žádné zkušenosti.