Opět na stupních závodů FIS Master

10.03.2018

Při Mistrovství světa Masters ve Špindlerově Mlýně (FIS Word Criterium Masters), které se konalo v roce 2016 ve své již dvaceti čtyřleté historii, po čtvrté v jedné z nealpských zemí, Zdeňka Hicklová v kategorii MC 3 v obřím slalomu obsadila 2. místo za Doris Bergner z Rakouska. Navíc ještě v Super G skončila na 4. místě za dalšími závodníky z Rakouska, v obou závodech jako nejlepší z českých závodníků. Tehdy ještě startovala za SKI KLUB Česká Třebová, z.s.

Po roční přestávce se již jako členka SKI TEAMU Česká Třebová, z.s.                 3. a 4.3.2018 zúčastnila Světového poháru Masters ( FIS MASTERS CUP ) v Peci pod Sněžkou.Jde o jediný takovýto závod FIS na území ČR. Závody se jely za krásného slunného počasí při teplotách okolo - 15° C. Závodů se zúčastnili závodníci z Rakouska, Německa, Slovenska, Ruska, Bulharska, Chorvatska, Francie, Norska, Itálie, Polska a Ukrajiny. V sobotu 3.3.2018 se závodilo ve slalomu,kde Zdeňka Hicklová ve své kategorii MC 4 byla po prvním kole na krásném 3. místě. Ve druhém kole ztratila a skončila celkově na 5. místě. I to je velmi pěkný výsledek. Následující den 4.3.2018 se závodilo v obřím slalomu a zde si Zdeňka Hicklová vynahradila zklamání z minulého dne a skončila na krásném děleném druhém místě se stejným časem společně s Hanou Ledvinovou, opět za Doris Bergner z Rakouska. V MC (všechny kategorie žen od 30 - ti let) v celkovém hodnocení svým časem dosáhla 4. nejlepší as mezi všemi ženami.

Ve SKI TEAMU Česká Třebová, z.s. působí jako trenérka III. třídy s více jak 20-ti letými zkušenostmi s trenérskou prací.