LPV Šacberk

04.03.2024

V sobotu 2.3. jsme odjeli na další závod Poháru Vysočiny do Ski areálu Šacberk u Jihlavy. Na závod odjelo 8 závodníků a z toho získali 4 pódiová umístění. Musíme pochválit organizátory za dobře odvedenou práci v těchto těžkých klimatických podmínkách. Posalmiakovaná trať vydržela zhruba 150 závodníků. Nejlepšího výsledku dosáhl Blecha Adam, který si vyjel 1. místo. Hicklová Zdeňka si dojela pro 2. místo. Pro 3. místo si dojel Hickl Milan a Krčková Eliška. Luxová Klárka a Dvořáka Denisa si obsadili pěkné 4. místo. Pěkného výsledku dosáhl i Veselý Ferda, který dojel na 6. místě a Zúbek Adam na 12. místě.

Odpoledne si ještě 3 závodníci zajeli závod Jihomoravského poháru. Zde opět Blecha Adam dojel na 1. místě, Krčková Eliška na 2. místě a Veselý Ferda na 9. místě. Všem gratulujeme za skvělé výsledky.

V neděli 3.3. se odjely poslední dva závody v obřím slalomu Lyžařského poháru Vysočiny opět ve Ski areálu Šacberk. Opět po pečlivé přípravě trati a zpevnění salmiakem vydržela jedna trať oba závody. Veselý Ferda bohužel chyboval v prvním závodě a byl diskvalifikován. Druhý závod dojel na 9. místě. Foff Karel se umístil na 7. příčce a druhý závod po pádu nedokončil. Krčková Eliška byla v obou závodech na 5. místě a Luxová Klára brala 2 x 6. místo. Blecha Adam znovu vyhrál oba závody, tedy 2 x 1.místo. Krystl František byl po chybě v prvním závodě diskvalifikován a ve druhém závodě si dojel pro 5. místo. Dvořáková Denisa obsadila 2 x 4.místo. V kategorii dospělých si Vodáková Zdeňka dojela pro 2. a 1.místo, Hicklová Zdena pro 4. a 3. místo a Hickl Milan pro 2 x 2. místo. Tento víkend hodnotíme jako velmi úspěšný a děkujeme pořadatelům, že se jim svah v těchto teplotách podařil udržet tvrdý a závody jsme si užili.