Konec sezóny 2020

23.03.2020

Předčasné ukončení sezóny 2019/2020.

Sezona byla předčasně ukončena vyhlášením stavu nouze vládou ČR, aby se zabránilo šíření koronaviru Covid-19. Začátek sezony byl opožděný vzhledem k teplotám nad bodem mrazu, nešlo zasněžovat a řada středisek nebyla, tak jak to v posledních letech bývá zvykem, od začátku prosince v provozu a některá se dávala do provozu až v průběhu ledna 2020. To nám neumožnilo umořit náskok dětí a mládeže jiných týmů, kteří měly v průběhu podzimu natrénováno na ledovcích týden, dva i více. Nejvíce nám ovšem chyběl nezprovozněný Ski areál Peklák, který jsme již řadu let využívali každou středu k nácviku techniky provedení závodního oblouku. Závody na začátku sezóny se buď rušily, nebo překládaly na pozdější termín. Přesto jsme v celkovém hodnocení, pro nás nejdůležitějších seriálů, Lyžařského a Alpského poháru Vysočiny, dosáhli některých výborných výsledků. V těchto seriálech se odjely všechny závody. Nejlepších výsledků dosáhli juniorka Zdenča Hicklová, která obhájila z loňského roku 1. místo v ženách a tím i titul Krajského přeborníka kraje Vysočina z více než 40 hodnocených závodníků, dále Milan Hickl, který v mužích skončil na 3. místě ze 73 hodnocených závodníků. Další výborný výsledek v přípravce Eliška Krčková 6. místo, začínající Klárka Luxová 15. místo, v mladších žácích začínající Verča Luxová  20. místo a Denisa Dvořáková 26. místo. Poslední dvě jmenované neodjeli všechny závody (nemoc a zranění). Dále v mladších žácích začínající Zdenda Krček 6. místo, ve st. žácích Dominik Navrátil 10. místo. Další výborná umístění v ženách Sabina Eliášová 4. místo, Kačka Hájková 7. místo, Zdena Hicklová st. 9. místo, Áďa Říhová 12. místo a Kamča Hamplová 15. místo z více než 40-ti hodnocených. Poslední 4 jmenované neodjeli všech 5 závodů, přesto obsadili místa v první třetině, resp. polovině startovního pole. V mužích další výborná umístění na 7.- 9. místě v pořadí Tomáš Potštejnský, Radim Eliáš a Petr Stolín, který nestartoval na všech závodech.

Další seriál závodů, kde se odjeli všechny závody byl Jihomoravský lyžařský pohár, kde v ženách celkově Sabina Eliášová skončila na 3. místě, stejně tak v mužích Tomáš Potštejnský a na 7. místě Radim Eliáš.

Pohár Orlických hor byl předčasně ukončen před finálovým závodem, v přípravce Klárka Luxová skončila na 20. místě, Eliška Krčková na 34. místě ze 72 účastníků. V mladších žákyních Denisa Dvořáková obsadila 16. místo a Verča Luxová  27. místo z 38 účastníků. A v neposldení řadě v ml. žácích Zdenda Krček získal 25. místo ze 41 účastníků.

Ze Sudetského poháru se neodjel ani jediný závod a v Českém poháru Masters se odjelo minimum závodů. Zrušeny byly 3 závody ve Vrbně pod Pradědem, 3 závody v Jablonci nad Jizerou, závody na Klínech a v Pyšné, FIS Masters v Rokytnici nad Jizerou z důvodu nedostatku sněhu. Vyhlášením stavu nouze se neuskutečnil FIS Masters CUP v Peci pod Sněžkou a finálový závod ČP v Koutech nad Desnou. Titul Mistra republiky v obřím slalomu získala ve své kategorii Zdena Hicklová st., vyhrála Český pohár a ve slalomu skončila na 3. místě. Oldřich Dostál v obřím slalomu neobhájil titul z loňského roku, skončil na 4. místě, ve slalomu byl diskvalifikován a v Českém poháru skončil na 4. místě.

Stav nouze nám neumožnil ani obvyklé rozloučení se sezónou soustředěním na některém z ledovců v Rakousku a pravděpodobně nám neumožní ani obvyklé rozloučení se sezónou a její zhodnocení se členy spolku.