FIS SKI WORLD CUP Špindlerův Mlýn 8. – 9.3.2019

10.03.2019

V loňském roce jsme se významnou měrou podíleli jako spolupořadatelé závodů ZODM 2018 v Čenkovicích v alpských disciplínách, kde měl SKI TEAM Česká Třebová, z.s. největší početní zastoupení ze všech zúčastněných spolků a to 16 členy z celkového počtu 37 pořadatelů. Zde získali členové řadu cenných zkušeností s pořadatelstvím velkých závodů a 12 členů SKI TEAMU se přihlásilo na výpomoc při pořádání Světového poháru žen ve Špindlerově Mlýně. Výpomoc byla naplánovaná od středy 6.3. do neděle 10. 3.2019. Nástup na svah byl již v 6,00 hod. a konec v 18,00 hod. Práce spočívala především v úpravě svahu, který musí mít parametry " ledové hory", aby pokud možno co největší počet startujících měl stejné podmínky jako ti, kteří startovali na začátku závodu. O tvrdosti sněhové podložky, která byla preparovaná a prolévaná vodou svědčí i ten fakt, že na svah nesměl nikdo bez lyží, a pokud ano, tak musel mít mačky. V průběhu prvního a druhého dne se celý den stahoval z trati čerstvý sníh, který napadl na začátku týdne, a to pomocí lyží sesouváním a plužením. Fyzicky to bylo velice náročné, ale po preparaci a prolévaní vodou byla trať připravená k závodům pro elitní světové lyžařky, včetně Petry Vlhové, nebo Mikaely Shiffrin!

V pátek se nastupovalo na svah se nastupovalo již v 6 hodin a odjíždělo se v 18 hodin. Celý den však členové spolku měli možnost sledovat nejlepší lyžařky světa. A byl to úžasný pocit! Vidět je v přípravě na závod, při prohlídce trati a poté i v samotném závodě. Většině fanoušků udělala obrovskou radost Petra Vlhová, která zvítězila. Celá aréna při jejím dojezdu doslova vybouchla. V sobotu byl na programu slalom. Po prohlídce trati začalo hustě chumelit a tak museli cely den upravovat trať a stopa, ve které závodnice jezdili, vypadala jako obří sněžný had. V závodě zvítězila fenomenální Mikaela Shiffrin úžasnou jízdou, ale obdiv patří všem lyžařkám, které se ve vánici v prvním kole odvážně pustili do trati. Všichni odjížděli se skvělou zkušeností z pořádání tak velkých závodů a s nezapomenutelným zážitkem a poznatky, jak se před závodem připravují ti nejlepší z nejlepších. Všichni, kteří se této akce zúčastnili, si zaslouží poděkování a obdiv především proto, že na místo se dopravili vlastními prostředky, na své vlastní volno, nebo dovolenou a to bez jakýkoliv náhrad vynaložených prostředků.