Druhý závod Lyžařského poháru Vysočiny

27.02.2017

V neděli 26.2.2017 se jel druhý závod Lyžařského poháru Vysočiny na sjezdovce v Hlinsku. Závodu se zúčastnilo celkem 16 členů, z toho tři mladí začínající závodníci jeli svůj první závod.

Trať, přestože je poměrně krátká, tak vzhledem k salmiakování, strmosti, hraně za přemostěním silnice a záludnostem daných stavbou obřího slalomu, způsobila řadu nepříjemných pádů v kategoriích od nejmenších až po dospělé. Naštěstí bez vážnějších úrazů. Od nás nedokončili závod Sofie Navrátilová , Denisa Dvořáková a na vypnutí lyže za jízdy doplatil v dospělých i Milan Hickl, který v celkovém hodnocení v roce 2015 obsadil 2. místo. Nejlépe si vedla a v ženách obsadila 1. místo Zdeňka Hicklová st. (veteránka z Mistrovství světa Masters, kde v obřím slalomu obsadila na 2. místo). Na 2. místě skončila při svém druhém závodě za dospělé juniorka Zdeňka Hicklová ml.. Obě dvě podali obdivuhodný výkon, kterým by se i v mužích dostali na 6. a 8. místo z 32 starujících. Další výborný výsledek v byl ženách od juniorky Kateřiny Hájkové, která obsadila 5. místo a od mladší zákyně Kamily Hamplové, která také skončila na 5. místě. Startovalo zde více jak 250 závodníků.

Další výsledky: Veronika Luxová - 19. místo, Klárka Luxová - 10. místo, Dominik Navrátil - 10. místo, Sabina Eliášová -  12. místo, Tomáš Potštejnský - 7. místo, Petr Stolín - 9. místo, Radim Eliáš - 12. místo, Tomáš Říha -  17. místo, Oldřich Dostál - 22. místo.