Cena města - Kohout 2023

01.07.2024

V pátek 17. května proběhl ve velkém sále Kulturního centra Česká Třebová ceremoniál při příležitosti předávání cen města za rok 2023. Cenu města, kterou uděluje českotřebovské zastupitelstvo, získalo sedm laureátů. Mezi nimi i náš člen Dostál Oldřich za přínos v oblasti sportu, týkající se především alpského lyžování.

Má trenérskou licenci trenéra II. třídy a původně vykonával činnost trenéra ve SKI KLUBU Česká Třebová, o.s., jehož členem byl více jak 60 let a více jak 36 let zde vykonával funkci trenéra. Učil děti a mládež v zimě, jak správně lyžovat a závodit, v ostatních měsících roku je připravoval po fyzické stránce na tuto činnost. V roce 2016 společně s ing. Kerhartem Janem a Hicklovou Zdeňkou založil 2.6.2016 nový spolek SKI TEAM Česká Třebová z.s. Do něho potom postupně přešli všichni členové úseku alpského lyžování z původního spolku. Činnost spolku, fota ze závodů a výsledky, jsou stejně jako stálý nábor dětí jsou prezentovány na stránkách spolku skiteamct.cz.

Rodiče milovali hory v létě i v zimě a tak ho v roce 1952 ve 4,5 letech postavili na lyže. Časem začal závodit a s tím souviselo v rámci přípravy i mnoho dalších sportů, které dělal. Alpské lyžování ale bylo vždy jako hlavní sport. A u toho ve svých 76 letech dodnes zůstal. Od roku 2011 závodí v Českém poháru Masters, který několikrát vyhrál, stejně jako Mistrovství republiky v obřím slalomu. Při účasti ve Visegrád Cupu v loňském roce 3. místo a v letošním 2. místo., v závodě světového poháru FIS Masters cup Pec pod Sněžkou 2024 2 x 5.místo.

Nezávodil jenom doma v České republice. Vyjel si na nominačních závodech účast na závodech: 

  • USIC 1982 v německém Eisenstejnu
  • USIC 1994 ve švýcarském Leukarbadu
  • USIC 1998 v italském La Thuile
  • USIC 2002 v rakouském St. Urban
  • USIC 2006 ve francouzském Les Karellis