Anketa NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVEC okresu Ústí nad Orlicí za rok 2020

13.06.2021

V 52. ročníku ankety o nejúspěšnějšího sportovce, trenéra, cvičitele, rozhodčího, funkcionáře a kolektivy za rok 2020, byl vyhodnocen trenér II. třídy spolku SKI TEAM Česká Třebová, z.s. a jeho i současný předseda Dostál Oldřich.

Byl vyhodnocen v kategorii trenéři, rozhodčí, cvičitelé za činnosti:

  • dlouholetý trenér II. třídy, s více jak 40-ti letou praxí na úseku alpského lyžování, nejprve v Lokomotivě Česká Třebová, později SKI KLUB Česká Třebová, s.o. a nyní ve SKI TEAMU Česká Třebová, z.s.
  • dlouholetý hlavní organizátor dvou večerních závodů Poháru Orlických hor v České Třebové, řady večerních závodů pro širokou veřejnost v České Třebové a denních závodů v Čenkovicích
  • zajišťoval spolupráci s organizátory Olympiády dětí a mládeže 2018 v alpských disciplínách v Čenkovicích, kde z 32 členného týmu organizátorů bylo 16 členů ze SKI TEAMU Česká Třebová
  • zajišťoval spolupráci s organizátory Světového poháru žen v roce 2019 ve Špindlerově Mlýně, kde na přípravě tratí spolupracovalo 12 členů SKI TEAMU Česká Třebová, z.s.
  • byl účastníkem Zimní olympiády dětí a mládeže 2020 s výpravou Pardubického kraje jako pomocný trenér alpských disciplín a též jako servismen

K vyhodnocení přispělo i to, že se zúčastňuje závodů MASTERS, kde ve své kategorii v roce 2014 na MČR v obřím slalomu obsadil 1. místo, ve slalomu 2. místo a zvítězil v Českém poháru Masters a stejného výsledku dosáhl i roce 2019.

Vyhlášení nebylo z důvodu vládních opatření proti šíření Corona viru možné provést slavnostně a veřejně, jako v případě Zdeňky Hickové st. za rok 2019.